Medycyna Estetyczna

Redukcja zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym

 

Zabieg kwasem hialuronowym, który wykonujemy w naszym gabinecie to całkowicie bezpieczna metoda likwidacji zmarszczek. Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w skórze. Odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz za jędrność skóry. Podanie preparatu z kwasem hialuronowym poprawia owal twarzy, znakomicie ujędrnia, daje efekt wypełnienia zmarszczek, powiększenia ust oraz korygowanie ich kształtu.

Zabieg, do którego używamy gotowych ampułko-strzykawek z preparatem kwasu hialuronowego, polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Rezultat jest natychmiastowy, a skóra wygląda zdrowo i naturalnie.

Przebieg zabiegu

U pacjentów szczególnie wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie (krem znieczulający – wtedy pacjent musi zgłosić się na zabieg 30 minut wcześniej celem nałożenia znieczulenia, w przypadku korekty ust wykonuje się znieczulenie stomatologiczne).

 

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia zaczerwienienie lub zasinienie spowodowane krwiakiem.

Pierwsze efekty widoczne są od razu, na całkowity efekt trzeba poczekać 2 – 3 tygodnie. Oprócz działania wypełniającego, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, przez co każde następne wygładzenie zmarszczek jest bardziej efektywne.

 

Możliwe powikłania

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub małe krwiaki, które ustępują po kilku dniach.

.

Przeciwwskazania

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie. Przeciwwskazania to:

- ciąża i laktacja,

- stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,

- choroby autoimmunologiczne,

- tendencje do powstawania bliznowców,

- powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,

- zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),

- zawsze planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła wykonujemy przed planowanym

  wypełnieniem.

 

Absencja

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje obrzęk i zaczerwienienie, który mija samoistnie po 2 – 3 dniach.

 

Cennik

Bruzdy nosowo – wargowe (1 ml) - od 1 150 zł

Lwia zmarszczka (1 ml) - od 1 100

Zmarszczki marionetki (1 ml) - od 1 150 zł

Opadające kąciki ust (1 ml) - od 1 150 zł

Powiększenie ust (1 ml) -  1 150 zł

Zmarszczki wokół ust (1 ml) - od 1 100 zł

Konsultacja lekarska z zakresu medycyny estetycznej - 100 zł

 

Wolumetria (modelowanie owalu twarzy) jest to zabieg polegający na iniekcji kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli. W wolumetrii używany jest znacznie gęściejszy usieciowany kwas hialuronowy niż w przypadku tradycyjnego wypełniania zmarszczek za pomocą igły.

Z uwagi na fakt iż kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze , preparaty stosowane w naszym gabinecie cechują się dużym bezpieczeństwem dla zdrowia.

Wskazania:

  • utrata gęstości skóry

  • uwydatnianie kości policzkowych

  • konturowanie żuchwy

  • korekcja kształtu podbródka

  • redukcja ubytków skóry

Przeciewwskazania / zalecenia / przebieg zabiegu / powikłania jak w przypadku tradycyjnego wypełniania zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym.

Cennik

1 ml - 1 200 zł

 

Podane ceny są orientacyjne. Dokładna cena zabiegu ustalana jest przez lekarza przed zabiegiem i zależy od ilości zużytego preparatu.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu.